DEKORATYVINIS APŠVIETIMAS

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios Turgeliuose (Lietuva) dekoravimas

Per kelerius paskutiniuosius metus buvo atliktas viso bažnyčios pastato remontas, o viduje įrengtas papildomas LED (šviesos diodų) apšvietimas. Didžioji dalis bažnyčioje buvusių istorinės vertės šviestuvų buvo modernizuoti, panaudojant šviesos diodus.

Taip pat buvo sumontuoti LED prožektoriai (tame tarpe ir šviečiantys skirtingomis spalvomis) bei originalūs plokščios formos LED šviestuvai, pagaminti pagal specialų užsakymą. Toks apšvietimas ne tik suteikia iškilmingumo bažnyčios atmosferai, bet ir pabrėžia daugybę čia esančių dekoratyvinių detalių ir skulptūrų, neakindamas apsilankiusiųjų ryškia šviesa.

Ne mažiau svarbu tai, kad bažnyčiai nebereikia nuolat rūpintis perdegusių lempučių keitimu. LED šviestuvai yra itin ilgaamžiai, be to, LUMO šviestuvai buvo sumontuoti tose vietose, kuriose anksčiau buvo labai sunku pasiekti perdegusias kaitrines lemputes.

LED šviestuvuose naudojant integruotą optiką, šviesos srautą galima nukreipti iš toli ir reikiamu kampu, šviesa paryškinant tik reikiamus objektus. Tokiu būdu galima sudėlioti reikiamus akcentus bet kokiame interjere ar eksterjere.

LED apšvietimas yra vienintelis saugus antikvarinių objektų apšvietimas, nes neardo ir nekeičia dažų bei pačių objektų – LED šviestuvai neskleidžia infraraudonųjų (IR) ir ultravioletinių (UV) spindulių.

Naujienos