ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRAMONĖS APŠVIETIMAS

Kalakutų auginimo įmonės “ARVI kalakutai” apšvietimo sistemos modernizavimas

„Arvi kalakutai“– pirmaujanti Lietuvoje kalakutų auginimo įmonė. Iki apšvietimo sistemos modernizavimo šioje fermoje buvo naudojamos 14W taupiosios lemputės.
Atrodytų, kad pakeitus esamas lempas į 9W LED LINE 4 šviestuvus, ekonominis efektas negali būti ženklus. Tačiau ekonominis efektas pasireiškia ne vien elektros sąnaudų mažėjimu. LED šviesa turi įtakos paukščių mirtingumo mažėjimui.
LED šviestuvai yra atsparūs paukščių fermose periodiškai naudojamoms dezinfekcinėms medžiagoms, todėl jų nereikia keisti. Maža to, įrengus LED šviestuvų maitinimo šaltinius su valdymo funkcija, tapo įmanoma reguliuoti apšvietimo intensyvumą. Visų šių priemonių dėka išlaidos 1kg kalakutų išauginimui sumažėjo 7%. Įmonėje „Arvi kalakutai“ įrengti LED šviestuvai atsipirks greičiau nei per 2 metus.


UAB „Vilniaus paukštynas“ paukštidžių apšvietimo sistemos modernizavimas

Tyrimais yra įrodyta, kad tam tikros šviesos savybės turi įtakos paukščių vystymuisi, reprodukcinėms savybėms ir augimui. Todėl parinkus tinkamą šviesos spektrą ir intensyvumą, galima padidinti gamybos efektyvumą, nepakenkiant produkto kokybei.
Paukštidėse įrengta apšvietimo sistema paprastai sunaudoja didelį kiekį elektros energijos ir tai sudaro ženklią eksploatacinių išlaidų ir produkto savikainos dalį. Šioms išlaidoms sumažinti paukštidėse galima naudoti LED technologijos šviestuvus. Bendram paukštidės apšvietimui siūlome LUMO LINE tipo (linijinius) šviestuvus, o lauko teritorijoms apšviesti gali būti naudojami FL4400 tipo prožektoriai. Taip pat yra sukurta specialių sprendimų paukščių narvelių apšvietimui, tam panaudojant LUMO SPOT tipo (taškinius) šviestuvus. Esant specifiniams poreikiams, mūsų profesionali komanda sukurs ir pritaikys specialiai Jums skirtus šviestuvus.

Naujienos